13 Haziran 2024
Saros Körfezi Erikli

Erikli pansiyon fiyatları 2023

Erikli pansiyon fiyatları 2023

Erikli pansiyon fiyatları 2023 Yılı kaç TL? Erikli Plajı, Saros Körfezi’nde bulunan, mavi bayraklı bir plajdır. Bu plaja yakın ucuz pansiyonların 2023 yılı gecelik fiyatları ortalama olarak 750 TL civarındadır. Aşağıda bu plajın fotoğraflarını görebilirsiniz.

Erikli Plaji
Erikli Plajı
erikli sahili
Erikli pansiyon fiyatları 2023

Erikli Nerede? Nasıl Gidilir?

Saros Körfezinde bulunan Erikli Sahili, Trakya’dan Ege Denizi’ne kadar uzanan geniş ve berrak bir güzelliğe sahiptir.  Sahil kasabası gibi görünen bu doğal güzellik, geniş yapısından dolayı oldukça canlıdır. Aynı zamanda Saros’un en büyük yerleşim yerlerinden biridir.  Eski zamanlarda çadır kampçıları ile başlayan yerleşim oluşumu Erikli Sahili’ni, şimdi ise tatil yapılacak yerlerden biri hale getirmiştir. İçerisinde ülkemizin en geniş plajlarından biri olan Erikli Plajı’nı bulundurması, her yaz tercih edilen tatil bölgesi olduğunu destekler niteliktedir.

Erikli konaklama tavsiyesi isteyenler bu yazının altına yorum yaparlarsa, herkes tecrübelerini paylaşmış olur. Erikli’ye gitmek için İstanbul’dan çıkıldığını düşünürsek; iki buçuk saatinizi yola ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Güneşli gişelerden geçtikten sonra Trakya otoyolunu kullanarak Tekirdağ’a gelebilirsiniz. Malkara Keşan üzerinden Gelibolu’ya doğru döndüğünüzde sağda kalan Enez ve daha sonrasında Erikli sapağı ile karşılaşırsınız. Bundan sonraki yolculuğunuza ağaçlı yollar ile keyifli bir şekilde devam ederek Mecidiye, İbrice tabelasını sol tarafta bırakırsanız, yol sizi Erikli’ye ulaştırır.

Erikli nasıl bir yer? Erikli pansiyon fiyatları 2023

Erikli’nin en büyük özelliği Türk ve Bulgar vatandaşlarının bir arada yaşıyor olmalarıdır. Bu köy turistler tarafından çoğunlukla yaz aylarında tercih edilen bir tatil yeridir. Burası gerek plajı gerekse denizi ile turistleri kendine hayran bırakır. Bölge, İstanbul’a yakınlığı sebebiyle İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında gösterilebilir. Hafta sonları tatil için gidebileceğiniz Erikli, sakin bir tatil yapmayı tercih eden bireyler için birebirdir denebilir.

Kamp yapmayı tercih ediyorsanız Erikli’deki kamp alanlarında dilediğiniz gibi konaklayabilirsiniz. Hatta karavanları ile gelip tatilin keyfini bu şekilde çıkaranları da görebilirsiniz.

Sessizliği, sakinliği ve huzurlu oluşuyla bilinen Erikli’de tabii ki müzik eşliğinde bir şeyler yudumlayabileceğiniz, arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, kesinlikle hoş vakit geçirebileceğiniz kafeler sizleri karşılayacak. Şemsiyenizi sandalyenizi kapıp sahilde istediğiniz yere kurulmak serbest. Fakat eğer hazıra konmak istiyorsanız şezlongları ve şemsiyeleriyle sizleri bekleyen plajları da mevcut.

İyi tatiller dileriz.

One thought on “Erikli pansiyon fiyatları 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir