27 Şubat 2024
Kamu Misafirhaneleri

Kamu misafirhane fiyatları-ücretleri 2023

Kamu misafirhane fiyatları-ücretleri 2023

Kamu misafirhane fiyatları-ücretleri 2023 yılı ne kadar, kaç TL? 6 Ocak 2023 Cuma günü Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğin 4. maddesi şunu diyor:

MADDE 4- (1) Misafirhanelerden yararlanan kurum personelinden kişi başına her gece için en az 42,00 TL alınır. İdarelerce, verilen hizmetin özelliği, maliyeti ve standardın üzerinde olması, odadaki yatak sayısı gibi hususlar dikkate alınarak daha yüksek konaklama bedeli tespit edilebilir.

Bu maddeye göre kurumlar, geçen yıl misafirhanelerdeki konaklama ücretlerini ortalama 150 TL olarak belirlemişlerdi. 2023 yılında ise bu rakam ortalama olarak 250 TL civarında belirlenmiş. Ancak kurumların misafirhane ücretleri birbirinden farklılık gösterebiliyor. (Sitemiz kategori kısmından kurum kurum fiyatları öğrenebilirsiniz.) Kurumlar misafirhanelerinden kar amacı gütmemekle birlikte, bu tesislerin kendi kendine yetebilmesi için gerekli ücretleri almaya çalışmaktadırlar.

Yayımlanan bu tebliğe göre:

kamu misafirhane fiyatları

Kreş ve çocuk bakım evleri ücretleri

MADDE 5- (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakım evlerine kabul edilecek Devlet memurları ile diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 621,00 TL olarak tespit edilmiştir. Ancak, belirlenen asgari aylık ücretlerin kreş ve çocuk bakım evi hizmetlerinin karşılanmasında yeterli olmadığı durumlarda, kurum ve kuruluşlar belirlenen ücretin üzerinde bedel tespit etmeye yetkilidir.

Spor tesisleri

MADDE 6- (1) Kurum personeli de dahil olmak üzere, her türlü futbol, basketbol, voleybol salon ve sahalarından, tenis kortlarından, yüzme havuzlarından, su ve kış sporlarının yapıldığı yerlerden veya diğer spor tesislerinden yararlananlardan, bir saatlik yararlanma karşılığı olarak;

a) Spor alet ve malzemelerinin yararlananlar tarafından temin edilmesi halinde kişi başına en az 29,00 TL,

b) Spor alet ve malzemelerinin tesisten temin edilmesi halinde kişi başına en az 42,00 TL,

bedel alınır.

https://misafirhanefiyatlari.com/dsi-misafirhane-fiyatlari-2023/

 

2 thoughts on “Kamu misafirhane fiyatları-ücretleri 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir