13 Haziran 2024
Palandöken Uygulama Oteli

Palandöken uygulama oteli fiyatları 2023

Palandöken uygulama oteli fiyatları 2023

Palandöken uygulama oteli fiyatları 2023 yılı, kurum tarafından aşağıdaki gibi ilan edilmiştir:

palandöken otel fiyat

Otelin adresi: Yunus Emre Mah. Abdülgaffur Has Cad. No: 20 Palandöken/ERZURUM

Otelin telefon numarası: 0 442 316 88 89 – 0 442 316 08 78

Kurumun adı: Erzurum Dedeman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Palandöken, Türkiye’de Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Erzurum ilinin şehir merkezini oluşturan merkez ilçelerden biridir. İlçede bulunan Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri, Kiremitliktepe Kayak Merkezi sayesinde Palandöken kış turizmi ilçesi olarak ön plana çıkmaktadır.

Palandöken Dağı, Doğu Anadolu Bölgesinde, Erzurum’da bulunan, 3125 metre rakımlı, tektonik bir dağdır. Sadece Palandöken’e özgü bir çiçek olan Palandökenensis Mayıs ayında bulunabilmektedir. Başköy mevkiinde bir kayak merkezi bulunur.

Palandöken Kayak Merkezinin özelliği nedir?

Palandöken, kaymaya olanak sağlayan “toz kar” özelliğini, ikliminden dolayı, bütün kayak sezonu boyunca sürdürmektedir. 2000 -3176 metreler arasında bulunan Palandöken Kayak Merkezi’ndeki pistlerde 10 telesiyej, 1 teleski, 2 baby lift, 1 gondol lift hizmet vermektedir.

Palandöken’e ne zaman gidilir?

Palandöken’e Ne Zaman Gidilir? Kayak sezonu, Palandöken’de kasım sonu gibi açılıyor ancak asıl yağışlar aralık ayı içerisinde başlıyor ve sezon iyi gittiği taktirde Nisan’a kadar kayak yapılabiliyor. Uzun bir sezona sahip olması kayak severler için büyük avantaj.

Palandökende teleferik var mı?

Evet var.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir